Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
20 postów 156 komentarzy

w poszukiwaniu ciągu dalszego

bjes - Kiedy dobro zwycięży - to też będzie koniec świata.

Radio Erewań znowu nadaje,

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

czyli: nasi kochani okupanci.

Do sprawowana władzy niezbędne jest narzucenie władanym jedynie słusznych poglądów.

Realizowane jest to w zależności od możliwości. W czasach hitlerowskiej okupacji służyły temu rozstawiane po miastach "szczekaczki". Ale ludzie wiedzieli co myśleć o "wycofywaniu się na z góry upatrzone pozycje dzielnych niemieckich żołnierzy".

W czasach elektryfikacji i budowy socjalizmu, w każdej chałupie zakładali "kołchoźniki". Ich specyfiką było że, ile by gałką nie kręcić - program odbierały jeden. Państwowy. Odtrutką dla niedowiarków były krążące w ustnym przekazie wieści szeptane, na przykład audycje "Radia Erewań". Głównie w komunikatach i odpowiedziach na pytania słuchaczy owego nieistniejącego radia.

"- Wczoraj na Morzu Barentsa zatonął w wyniku zderzenia z górą lodową amerykański okręt podwodny. Załoga góry lodowej została odznaczona orderami i medalami."

"- Wczoraj rano wojska chińskie zaatakowały spokojnie stojący w polu radziecki traktor. Traktor odpowiedział ogniem rakietowym, po czym odleciał w kierunku Moskwy. Są doniesienia o opuszczających Moskwę kombajnach."

"- Czy to prawda, że w Moskwie na Placu Czerwonym rozdają darmo samochody? - Tak, to prawda, z tym że nie w Moskwie a w Leningradzie, nie na Placu Czerwonym,tylko na Newskim Prospekcie, nie samochody tylko rowery i nie rozdają tylko kradną."

I ten ostatni przekaz uświadomił mi właśnie jak niewiele się zmieniło. Kanałów dziś każdy ma do wyboru sporo, ale ile by ich nie zmieniać - jakoś wszystkie to samo nadają... Bezczelność sprzedajnych dziennikarzy pozostaje też taka sama, tyle że "Wielki Brat" się zmienił.

Choć w mediach sieciowych sytuacja jest zbliżona, można w nich znaleźć jednak dzisiejsze wcielenia "Radia Erewań".

Przykładowa szczekaczka "Wielkiego Brata" podaje iż:

"Amerykańska armia nasiliła działania wymierzone w przywódców Państwa Islamskiego oraz innych organizacji terrorystycznych.[...] Gen. Joseph Votel, szef Dowództwa Centralnego (CENTCOM) oświadczył, że amerykańska armia planuje dalsze nasilenie działań przeciwko Państwu Islamskiemu... Moim głównym priorytetem jest zniszczenie ISIS."

Na co  wejść można na przykład na portal weteranów i emerytów amerykańskich sił zbrojnych i służb specjalnych Veterans Today.

www.veteranstoday.com/2016/04/10/photos-us-plane-drops-weapons-for-isis-militants-in-iraq/

Tam znaleźć można informację, że owszem to prawda: Amerykanie islamistów. Ale nie tyle niszczą bombardowaniami, co wzmacniają zrzutami broni.

Konkluzja że nic się nie zmieniło i okupacja trwa nadal, to już kwestia osobistego podejścia.

KOMENTARZE

 • @
  Jeden z tych którzy wtedy nadawali nadal nadaje i często gęsto na NEONie:-)

  żyd Leonid Sigan obecnie nadaje ze Sputnika:

  //W 1943 roku zamierzał on walczyć jako ochotnik, lecz w jego dokumentach była notatka, że mówi on po polsku. Z tego powodu zamiast na wojnę wysłano go na front informacyjny: jako spikera tworzonej stacji radiowej Związku Polskich Patriotów w Moskwie. „Z dumą myślę, że wówczas byłem potrzebny, chociaż nie trafiłem na front” – mówi Leonid Sigan//
  Czytaj dalej: http://pl.sputniknews.com/polish.ruvr.ru/2013_05_10/Leonid-Sigan-dwie-trzecie-stulecia-w-jezyku-polskim/
 • @Arjanek 19:22:56
  Tłumy ich...
  W każdym razie dzisiejsze dziennikarstwo niewiele ma wspólnego ze swoją słownikową definicją.
  Podobnie jak instytucja "rzecznika prasowego", to też niezła osobliwość. Trzyma się gościa który ma nie tyle informować media, co pilnować żeby wizerunek był "właściwy". Czyli niejednokrotnie wręcz kłamać.
  Jak to carski minister Gorczakow powiedział: "Nie wierzę w niezdementowane informacje".
 • @Arjanek 19:22:56
  Trzeba wiele zmienić żeby nic się nie zmieniło:)

  Rozmowa Leonida Sigana, korespondenta rosyjskiego radia Sputnik z Konradem Rękasem, wiceprezesem Europejskiego Centrum Analiz Geopolitycznych.

  http://jeznach.neon24.pl/post/130996,wojna-w-kurniku

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930