Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
20 postów 156 komentarzy

w poszukiwaniu ciągu dalszego

bjes - Kiedy dobro zwycięży - to też będzie koniec świata.

Boję się Greków, nawet gdy niosą dary

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Stany Zjednoczone nie mogą pozwolić wydarzeniom biec ich własną drogą. Stany Zjednoczone potrzebują strategii - ekonomicznej i spójnej militarnie, politycznie i finansowo". George Friedman

Redaktor Pieńkowska zapewne już wie "co będzie, kiedy obudzi się z Prezydentem Donaldem Trumpem".

Przemówienie Trumpa było dobre, bo krótkie. Populistyczne i pełne frazesów, ale krzepiące. Szczególnie krzepiące, bo wystarczyło by Niemcy zaczęli z zaniepokojeniem chrząkać i pokasływać. Czują zmiany niemiaszki...

Ale ja o tym, na zmianę czego się nie zanosi - o Pancernym Brygadowym Zespole Bojowym w Polsce (zwanym dowcipnie "gwarantem naszej niezależności") i syrenich śpiewach o nowym Międzymorzu.

Pewne procesy amerykańskiej polityki niezależne są od aktualnie urzędującego w gabinecie owalnym. Pięćdziesięciu kluczowych, a jeszcze nie ujawnionych urzędników gabinetu Obamy przechodzi do gabinetu Trumpa, podobno "czasowo". Trump już deklarował iż odwróci trend redukcji Navy i Air Force "ponieważ wie, że nasza militarna dominacja musi być nie do zakwestionowania"." Złodziej złodzieja nie oszuka - Soros mówi o Trumpie: "hochsztapler, polityczny oszust i przyszły dyktator", a przeszłość Trumpa nie podważa tego spojrzenia. Wniosek płynie iż jankesi czołgów sami znad niemieckiej granicy wycofać nie zamierzają.

Międzymorze nie jest wynalazkiem Piłsudskiego. Międzymorze to plagiat "Mitteleuropy" z której wykluczono Niemców.

"Mitteleuropa" to propozycja przypisywana Friedrichowi Naumannowi, lecz jako pierwszy użył tego pojęcia Felix zu Schwarzenberg, minister i premier austrowęgierski. Pomysł z Wiednia został twórczo rozwinięty przez Maxa Bodenheimera i innych działaczy o syjonistycznej prowiniencji. Rozgłoszona w 1914 roku koncepcja Federacji Wschodnioeurpejskiej (Osteuropaischer Staatenbund) początkowo widziana była w Niemczech przychylnie, powstał nawet niemiecki "Komitet Wyzwolenia Żydów Rosyjskich". Ich federacja , a po ludzku mówiąc "Judeopolonia" - miała składać się z 8 milionów Polaków, 4 milionów Ukraińców, 4 milionów Białorusinów, 3,5 milionów Litwinów, Estończyków i Łotyszy, a jej elity stanowić miało 6 milionów żydów i 2 miliony Niemców.

Fortunnie Bogdan Hutten - Czapski był referentem niemieckiego Sztabu Generalnego i zdołał przeciwdziałać tej inicjatywie, która całkiem przepadła 5 listopada 1916 w Pszczynie. Przepadła dzięki konfliktowi między judaizmem podzielonym na syjonizm, judaizm zachodnioeuropejski i judaizm wschodni, a narastającym pangermanizmem. Niewykluczone że miała swój udział w tym także sformułowana w 1915 koncepcja Naumanna (Mitteleuropa), nie respektująca syjonistycznych oczekiwań, a widząca jeden wielki "Deutches Kaiserreich" aż do Petersburga. W każdym razie wpływu na decyzje konferencji pokojowej w Paryżu nie miały pomysły ani Bodenheimera, ani Naumanna.

W innej postaci "Mitteleuropa" powróciła jako idea Piłsudskiego, już bez Niemiec. A nawet przeciw Niemcom, choć głównie przeciw będącej większym zagrożeniem Rosji bolszewików. Polska od morza do morza, przywrócenie jagiellońskiej chwały i potęgi pozwalającej się przeciwstawić zarówno Rosji, jak i Niemcom. Jednak Ukraińcy się obrazili za zdradę Piłsudskiego, Litwini za Żeligowskiego, Czesi za graniczne przepychanki, a Białorusini nie chcieli być prowincją. Do tego podnoszono obawy przed ekspansją katolicyzmu. Najistotniejszy jednak problem określił Dmowski. Wadą "Intermarium" jest jego antyrosyjskość, ale przekreśla go przerost obcych składników etnicznych niemożliwy do zasymilowania. Co prowadzi do nieuniknionej powtórki z Polski Jagiellonów - czyli prędzej czy później rozpadu.

Nieco inaczej widzieli ideę Piłsudskiego Sikorski (konfederacja aż po Grecję, ale bez Ukrainy) i Beck (Trzecia Europa). Także Czesi (Masaryk) i Słowacy (Hodża) rozważali pomysł federacji. Wojna i okupacja spowodowała że emigracyjne rządy szukały rozwiązań powojennego porządku. Rozważano już "Zasady Aktu Konstytucyjnego Związku Polski i Czechosłowacji", co przestało być istotne kiedy Hitler ustawił Rosję w szeregu aliantów. Były inne podobne inicjatywy, ale straciły rację bytu z wprowadzeniem porządku jałtańskiego. Tylko jaki on tam "jałtański", skoro opisano go na mapie Gomberga "COMPLETED OCTOBER 1941"? Czyli jeszcze przed Pearl Harbour.

Po raz kolejny Międzymorze reanimował Brzezinski, choć jemu raczej o prometeizm Piłsudskiego chodziło (Ukraina i Polska jako Prometeusz niosący wolność uciśnionym narodom euroazji, jęczącym pod butem Rosji). Konfederacja Polski Niepodległej Moczulskiego odwoływała się do koncepcji Międzymorza, jednak kiedy Moczulski przepadł na kwitach, przepadł i KPN i ich Międzymorze.

Ostatnio pomysł rozwija i wdraża George Friedman w ramach Stratfor, będącego jak wiadomo przybudówką CIA. Ze znacznym rezonansem w Polsce, jako że nad Wisłą tubylcom ideę Międzymorza popularyzuje Marek Jan Chodakiewicz, profesor od stosunków polsko-żydowskich i tematyki Holocaustu. O tyle osobliwy jest ten rezonans, że naiwnością trąci oczekiwanie iż jankesi przyjdą i zrobią nam dobrze. Życie i doświadczenie innych dowodzi iż będzie wręcz akurat przeciwpołożnie. Jankesi i dobroczynność - to brzmi niemal jak "filantrop Soros".

Jak to sformułował Zbig Brzezinski: "W krótkim okresie, jest w interesie Ameryki skonsolidować i utrwalić panowanie geopolitycznego pluralizmu na mapie Eurazji. To da przewagę manewru i manipulacji w celu zapobieżenia powstawania wrogiej koalicji która mogłaby rzucić wyzwanie dla prymatu Ameryki, nie wspominając o oddaleniu możliwości że jakiekolwiek państwo to zrobi. Przy średnim okresie, powyższe powinno stopniowo skutkować większym naciskiem na pojawienie się coraz ważniejszych, ale strategicznie kompatybilnych partnerów, którzy skłonieni przez amerykańskie przywództwo, mogą pomóc kształtować zbiorowy system bezpieczeństwa między euroazjatyckiego. Ewentualnie w znacznie dłuższej perspektywie , powyższe może wpływać na globalny rdzeń rzeczywiście wspólnej odpowiedzialności politycznej."

Zbyt zawiłe? Skrócę: "jest w interesie Ameryki".

Wystarczy popatrzeć na mapę i zadać sobie pytanie: komu służy narzucany jako Międzymorze sojusz?

W ogóle to sojusz, czy kordon sanitarny między Rosją i Chinami, a Europą? Geopolityczny szlaban między Heartlandem, a europejską częścią Rimlandu - których połączenie uczyniłoby "american way of life" przeszłością. A do tego właśnie  "nowy jedwabny szlak" doprowadziłby raz dwa .

Co Polska zyskuje na robieniu z niej państwa frontowego i to z wystawieniem jej na dwa fronty?

Czy w ogóle taka sytuacja rokuje jakikolwiek sukces, czy grozi nieuniknioną porażką?

Czy jeśli ktoś nas pogrąża - to koniecznie trzeba mu w tym pomagać?

Skoro jankesi przybyli "gwarantować naszą niezależność", dlaczego stoją na niemieckiej granicy?

I od kiedy obce wojsko, pod obcym dowództwem - jest gwarantem niezależności, jak to nazwał Minister Obrony Narodowej? No bo jeśli tak, to sowieckie jednostki w tych samych koszarach, jeszcze nie tak dawno temu - także były gwarantem naszej niezależności.

Jeśli komu i tego mało, przypominam iż opcją Miedzymorza jest Judeopolonia. W świetle deklaracji Trumpa nie tyle: "tu na razie jest klepisko, ale będzie San Francisko", co raczej Judeopolonia.

Na darmo byłybyż te wspólne posiedzenia parlamentarne, regularne pielgrzymki do Izraela, Orły Białe dla zasłużonych jej budowniczych, polskie F16 w Izraelu i izraelskie F16 w Polsce, przerabianie historii Polski na historię żydów w Polsce, sprowadzanie kultury polskiej do kultury żydów w Polsce, narastający ekumenizm kleru - że tylko te akordy preludium wspomnę?

KOMENTARZE

 • Judeopolonia?!
  Wspomniał Pan o Międzymorzu, jako swoistym kordonie sanitarnym, chroniącym Rosję z Chinami przed .. no właśnie przed czym?
  Dramatyczna i rychła zmiana układu sił na świecie, już teraz raczej nie budzi wątpliwości. To co było, idzie precz. Nastanie nowy układ, bo ten jeszcze dotychczasowy zrobił się z jakiś względów niewygodny dla rządzących. Zarysy już widać - USA razem z Anglią. Zachodnia Europa - Islamska, dalej kordon sanitarny, czyli nasze Międzymorze a na wschodzie ... może jednak tylko Chiny?
  To jest obrazoburczy pogląd dla niektórych na Neonie, ale uważam Rosję, za wrak państwa. Wrak zamieszkały przez zacnych ludzi, ale 70 lat komunizmu, zrobiło swoje - z metodycznym i skutecznym walcem Made in China nie mają szans, zwłaszcza, kiedy władze Rosji podlegają tym samym siłom, co i Chiny a siła Rosji opiera się na bogactwach Syberii, która już powoli skłania się ku skośnookim..
 • @Krzysztof Szotowicz 20:44:52
  Pan zaktualizuje swoją wiedzę o Rosji, wygląda że zatrzymał się Pan na etapie Jelcyna.
  Jeśli Rosja jest wrakiem, to po Polsce rdzy pod śniegiem nie widać.
  A zapewne umknęło że Chiny wciąż są ludowe :D
  Talmudycznie wygląda przekręcanie sytuacji geopolitycznej, a ja hasbary nie oszczędzam.
 • @ Autor
  "Skoro jankesi przybyli "gwarantować naszą niezależność", dlaczego stoją na niemieckiej granicy?"

  Ja podejrzewam, że szkopy chciały w oparciu o 1066 zbrojnie poprzeć występy kodomitów, myszek-agresorek,krzywotwarzowców szeołringów, sześciu króli i tej całej szajse ferajne. I Amerykanie powiedzieli... "niet!" ;-) Od tego czasu protest i okupacja sejmu jakby oklapły.

  Nie wiem czy podziela Pan/Pani takie podejrzenia, ale jak dla mnie to coś może być na rzeczy z tym wzmocnieniem "wschodniej flanki".

  Oczywiście inną sprawą jest, że MKM (Moje Kochane Międzymorze) będzie teraz realizować interes usraela a nie Narodów Najjaśniejszej...
  Jakoś mniej kocham takie Międzymorze.

  5*
 • @ Autor
  "Najistotniejszy jednak problem określił Dmowski. Wadą "Intermarium" jest jego antyrosyjskość, ale przekreśla go przerost obcych składników etnicznych niemożliwy do zasymilowania. Co prowadzi do nieuniknionej powtórki z Polski Jagiellonów - czyli prędzej czy później rozpadu."

  Czy ja wiem.... Moim zdaniem ktoś zamącił żeby się Najjaśniejsza rozpadła. Nie wiem czy zauważył Pan wpis Rzeczpospolitej na temat roli KRK w upadku IRP. Wg Brauna i Coryllua pomiędzy Polską a Ukrainą mącili angielczycy a o wspieraniu nacjonalistów ukraińskich przez szkopów mówi nawet Wiki. Dużo sił się moim zdaniem sprzęgło, żeby IRP upadła a coś mi się widzi, że różnice etniczne to było narzędzie w rękach sił zewnętrznych.
  Oto link do wpisu Rzeczpospolitej:
  http://wps.neon24.pl.neon24.pl/post/136277,chrzescijanstwo-i-kosciol-a-upadek-polski
 • @Krzysztof Szotowicz 20:44:52
  "Wspomniał Pan o Międzymorzu, jako swoistym kordonie sanitarnym, chroniącym Rosję z Chinami przed .. no właśnie przed czym?"

  Kordon ma nie chronić Rosję i Chiny ale przeciwdziałać zbliżeniu się Heartlandu z najważniejszą częścią Rimlandu jaką jest Europa.

  Rozdzielenie Heartlandu i Europy jest dla dominacji USA na świecie być albo nie być.

  Międzymorze ma w takim ujęciu bronić interesów USA a nie dobrobytu Narodów Międzymorza.

  Nowy Jedwabny Szlak przebiegający przez Rosję i mający hub w Międzymorzu służyłby zbliżeniu Heartlandu i Rimlandu a dodatkowo wzmocnił gospodarczo Chiny, które nie musiałyby już się przejmować Malakką.
  Oczywiście handel wzmocniłby też i Międzymorze... ale zamiast Jedwabnego Szlaku będziemy mieli bazy USA ;-/

  Być może takim "Quantum of Solace" jest to co podejrzewam, że obecność US Army na "wschodniej flance" czyli zachodzie Polski uchroniła nas przed szkopską interwencją poparcia kodomitów, ale to tylko moje podejrzenie i nie wiem czy Pan i Autor to podejrzenie podzielają.
  Ale co mi szkodzi zapytać? :-)

  Ukłony
 • @Jasiek 05:01:41
  A co ja się mam nie zgadzać, jak ktoś dobrze mówi?
  Jeszcze i poleję
  :D
  "szkopy" to zbyt ogólne pojęcie, ale dookoła pełno człowieków żyjących w jakichś światach równoległych i usiłujących do swojego wciągnąć resztę cywilizacji. Ot, jak marksiści, czy inni syjoniści...

  Rzeczypospolitej z grubsza nie zaprzeczę, ale znajdzie się zawsze kilka "ale". Rzeczpospolita szlachecka urosła i rozkwitła dzięki włoskim pieniądzom szukającym połączenia z Chinami przez nasze ziemie.
  Swobody, dobrobyt i tolerancja zapewniły Rzeczpospolitej dopływ i rozwój elit intelektualnych. Był okres że myśmy byli Europą. Wstyd mi trochę za rodaków, kiedy patrzę na tęczowe wygłupy, bo rodacy nie wiedzą widać o tym, że Polska jest jedynym krajem Europy w którym sodomia sama w sobie nie była penalizowana NIGDY.
  Ale Włosi z Anglikami odkryli Syberię, a inni postawili na odkrycie drogi morskiej z Hiszpanami. Przyszli Jezuici, a korupcja pokazała że jak czasem buduje, to zawsze jednak i rujnuje. Tzw "zaściankowość" to twór jezuitów. Skończyła się tolerancja to skończył się rozkwit.
  Uważam że wiara to prywatna sprawa i na prywatne rozmowy, ale skoro kler robi z tego problem społeczny, to ja i o klerze mogę porozmawiać "społecznie". O klerze, ale nie o wierze. Ja to rozróżniam i nie powiem gdzie mam widzimisię kleru.

  Timing, czy po naszemu "chronologia zdarzeń", wskazuje że rozładunek jankesów w Bremenhaven wiązać raczej należy z "takiego wała" wypowiedzianym przez Antka Chińczykom. Którzy dodać dwa do dwu potrafią, spakowali się i odjechali. Sejmowy folklor oczekiwał i szukał wsparcia dla którego stwarzał pretekst, ale to była wariacka improwizacja. Żeby to poruszyło maszynerię biurokratyczną brukseli, musiałoby być wcześniej uknute lub trwać znacznie dłużej i z większym rozmachem.
  Upadlina to gwałt zbiorowy, prowodyrem jest CIA, ale współsprawcami Soros, lubawiczerowie, pogrobowcy bandery, nasza magdalenka, Niemcy też - ale "z przywyczajenia" a nie z potrzeby serca.

  Dzisiejsze podejrzenia zbagatelizowane - mogą stać się jutrzejszymi problemami, ale dzisiejsze fobie - będą nimi na pewno.
  3:)
  Pozdrawiam wzajemnie.
 • @bjes
  Trump, jako Hitler, Niemcy, jako raj błaznów? Dylematy Berlina po zaprzysiężeniu nowego prezydenta USA „Prezydent Trump oznacza koniec starej Republiki Federalnej”, obwieścił tygodnik „Der Spiegel” w komentarzu pt. „Ameryko, będzie nam ciebie brakowało”. Nic już nie będzie takie jak wczoraj, pisze Jens Kaiser… Jeszcze wczoraj Niemcy skandowali na demonstracjach „Żadnej krwi za ropę!”, „Fuck Bush!” i „Amis go home”, dziś drżą, czy ich kraj jest nadal bezpieczny… http://wpolityce.pl/swiat/324454-trump-jako-hitler-niemcy-jako-raj-blaznow-dylematy-berlina-po-zaprzysiezeniu-nowego-prezydenta-usa Ps...Panie Cywiński , radziłbym jednak na razie powstrzymać się z określaniem OFIAR TRUMPA, albo na razie skupić się na trupach jakie ścielą się gęsto w osobach np. Madonny. Straszenie straszną przerażająca przyszłością czy to Niemców czy Polaków to ostatni punkt hucpy. W tym artykule dokładnie widać zatwardziałość niemieckiej istoty. Myślę, że Prezydent Trump właściwie ich oceni. Trumpa boi się tzw. elita czyli żydo-bolszewicko- urzędnicza unijna i niemiecka hołota. Taka sama sytuacja jak w Polsce. Te bandy leni żyjące za publiczne pieniądze i sorosowe, bękarty. Strach szkopski ma oczy: D.Trumpa, J. Kaczyńskiego i .....W. Putina, bo w Rosji są chyba wszystkie ciekawostki historyczno- życiorysowe dotyczące największych świata. Marny tekst bez tego najważniejszego - http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/01/bundesrepublik-deutschland-czyli-przekret-stulecia-o-tym-jak-zamieniono-cale-panstwo-w-firme/
 • @bjes
  Żadne zaprzeczenia nie zmienią faktu, że światem żądzą spiski obmyślane przez międzynarodowych banksterów, prezesów wielkich korporacji, agencje wywiadowcze, tajne stowarzyszenia, think tanki oraz garść najwyższych polityków i urzędników w rządach. Jak stwierdził F.D.Roosevelt, że w polityce nic nie dzieje się przypadkiem, cokolwiek ma miejsce, możecie być pewni, że zostało to wcześniej zaplanowane.
  Tak też został zaplanowany cichy pucz przez łotrów i zdrajców naszego państwa z PO-N-KOD. Takich wywrotowych działaczy i takiej swołoczy potrzebuje brukselska świta z EU, która potrzebuje pieniędzy zwykłych ludzi, aby rozwijać swoje Bizancjum rozpusty i większej władzy nad ludźmi, co jest uwarunkowaniem ustrojowym i istotą Brukselskiego Eurosocjalizmu. Ponadto europejscy socjaliści nie potrafią celowo dostrzec, iż absolutna własność prywatna jest zagrożeniem dla zwykłych ludzi, proletariatu, wobec tego przyjmują koncepcję absolutnego wspólnego zobowiązania, na które podatnicy i zwykli obywatele muszą odprowadzać coraz większe pieniądze. Zarówno kapitaliści, jak i komuniści i socjaliści stanęli po tej samej stronie kultury neomarksizmu i judaistycznego autorytaryzmu i maskowanego militaryzmu. Plutokracja i kapitalizm. Nieprzyzwoicie bogaci banksterzy, wszechpotężni władcy kapitalistyczni rychło zaczynają sprawować rządy złota. Dla ich korzyści, masy pobratymców zmuszani są do pracy, a niewidzialny bat głodu skazuje ich na nędzny los niewolników. Panów swoich nie sposób im ujrzeć nigdy, tak samo, jak ofiary niebezpiecznych zawodów. To samo bogactwo, które wytwarzają swa pracą, staje się dodatkową siłą, która wpędza ich w nędzę, gdyż równie szybko, jak je produkują, wymyka się ono z ich rąk i przechodzi w ręce pana, czyniąc go jeszcze potężniejszym, niż był. Los tych wszystkich z POiN wichrzycieli i zdrajców naszego narodu jest już przypieczętowany, do jakich można zaliczyć Schetynę, Nitrasa, Szczerbę, Tuska i całą ich ferajnę z PO-N-KOD, gdzie od początku kariery ich postaci były w naszym narodzie kontrowersyjne, burzliwe i pełne fermentacji politycznej i społecznej oraz państwowej, zaczynem lewicowej rewolucji, której potrzebuje brukselska skorumpowana świta rządząca pseudodemokratów. Ps..200 osób ze świata bankierskiego posiada 80% majątku Świata !!! To jest śmiertelnie chore!!! Każdy Amerykanin "płaci" bankom, w tym FED, 15 000 $ rocznie odsetek za dług państwa!!!! Te pieniądze idą do kieszeni kilku rodzin zamiast rozwijać państwo!! A za 10-15 lat odsetki od obligacji USA przekroczą PKB Stanów!!!!!! Polecam książkę "Wojna o pieniądz", pana Hongbinga. Rząd USA nie jest emitentem swojej waluty, kupuje dolary od FEED płacąc obligacjami!!! A potem zasila ich kieszenie odsetkami!!!
 • @kula Lis 66 13:43:14
  Martin Shogun nie wspomniał o Kanzlerakt, zapewne dlatego że wciąż tajny, choć jego istnienie już nie jest kwestionowane.
  "Wojna o pieniądz" ma już kontynuację "Świat władzy pieniądza", ale jest też inny ciekawy Chińczyk Chang Ha-Joon i jego "23 rzeczy, których nie mówią ci o kapitalizmie".

  O przemilczanych aspektach brukseli trzeba będzie napisać.
  Cóż: ludzie ludziom to uczynili. Ale czy odczynią?
 • @bjes 18:03:47
  On już nie tajny, mam go na dysku z biblioteki departamentu stanu, są podpisy pod nim tak Amerykanów jak i Rosjan, książkę o tym.
 • @bjes
  Fillon: Dla Ukrainy i Gruzji nie ma miejsca ani w UE, ani w NATO. Rosja jest ogromnym krajem, z którym dobre stosunki są strategicznie ważne dla Europy, jest przekonany kandydat na prezydenta Francji Francois Fillon. W wywiadzie dla Le Monde ostrzegł Zachód przed konfrontacją z Moskwą. Jednocześnie polityk jednoznacznie wypowiedział się o Ukrainie i Gruzji: w przyszłości on nie widzi ich jako członków NATO i UE. Stosunki z Rosją są strategicznie ważną kwestią dla przyszłości Europy, powiedział kandydat prawicowych sił we francuskich wyborach prezydenckich Francois Fillon w wywiadzie dla Le Monde. Według niego Rosja jest ogromnym krajem, którego nie można lekceważyć, krajem, „który nie ma tradycji demokracji i dysponuje bronią nuklearną”. I według Fillona, Zachód ma dwie opcje: albo spróbować osiągnąć porozumienie z Moskwą, albo się jej sprzeciwić. „Kto przy zdrowych zmysłach chce angażować się w konflikt z Rosją?” Pomysł, że można zmusić Rosjan do ugięcia się, nakładając na nich sankcje gospodarcze, jest naiwny, przekonuje francuski polityk. I dlatego, według niego, Francja musi odbudować swoje stosunki z Rosją. Ale można to osiągnąć tylko po uregulowaniu kwestii Ukrainy: „Kijów, jak i Moskwa, musi przestrzegać porozumień z Mińska”. Ponadto konieczne jest ustanowienie z Rosją nowego partnerstwa gospodarczego. Fillon proponuje również przeprowadzenie konferencji gospodarczej „Europa — Rosja”, na której zostałyby omówione nowe warunki bezpieczeństwa w Europie. Gdy dziennikarze zapytali Fillona o to, czy można mieć zaufanie do Putina, ten odparł: „A czy zawsze można mieć zaufanie do Zachodu? Czy on nigdy nie oszukał Rosji w sprawie Libii, Kosowa, partnerstwa gospodarczego z UE?” Fillon przypomina o „nieodpowiedzialnych” słowach tych polityków, którzy popychali Gruzję i Ukrainę w stronę NATO. Według niego należy przyjąć, że członkostwo w NATO i UE nie jest powołaniem Ukrainy i Gruzji. Stany Zjednoczone nie mogą zaakceptować istnienia agresywnych państw przy swoich granicach i dlatego rozmieszczają tarczę antyrakietowej w pobliżu Rosji. „Zrobiliśmy dużo błędów — przyznaje kandydat na prezydenta. Czy można zawrócić Rosję na bardziej rozsądną pozycję? Nie wiem, ale ważne jest, aby spróbować to zrobić!” Pomimo tego wszystkiego w swoim wywiadzie François Fillon przyznaje wkład Rosji w walce z terroryzmem w Syrii. Według niego to właśnie rosyjska interwencja pomogła uniknąć przechwycenia przez Państwo Islamskie Damaszku — „duża część zachodnich elit tego nie rozumie”. Fillon nalega: „Moglibyśmy uniknąć, aby klucze były w rękach Putina, Iranu i Turcji, jeśli od samego początku podjęlibyśmy działania w warunkach wojny domowej, gdybyśmy nie mylili się co do demokratycznej zdolności syryjskiej opozycji, godnej zaufania i gdybyśmy sami siebie nie postawili na „spalonej” pozycji. „Wiem kim jest Baszar al-Asad, wiem, jakie przestępstwa popełnił, ale robienie z jego dymisji warunku wstępnego było ciężkim błędem percepcji, który też wykluczył Europejczyków z procesu” — przyznaje François Fillon w rozmowie z dziennikarzem Le Monde.
 • @bjes
  „Polityka nienawiści": jakie skutki mogą mieć eksperymenty językowe na Ukrainie? W najbliższym czasie ukraińska Rada Najwyższa rozpatrzy projekt ustawy o ograniczeniach językowych w kraju. Telewizja RT zapytała politologów i językoznawców, jakie skutki mogą mieć proponowane zmiany, co w rzeczywistości chcieli przekazać autorzy dokumentu oraz czy zmiany zakorzenią się w języku.
  Zepchnąć język rosyjski do podziemia
  Projekt ustawy o wyłączności języka ukraińskiego na razie istnieje w postaci szkicu i nie został przyjęty na szczeblu państwa, lecz jego główne tezy, które podano do wiadomości publicznej, są przedmiotem szerokiej dyskusji. Jeśli ten dokument zostanie przyjęty, „legitymizuje politykę wobec języka rosyjskiego" faktycznie realizowaną do chwili obecnej, lecz nieuregulowaną na szczeblu ustawodawstwa. Taką opinię wyraził politolog i niezależny dziennikarz Aleksander Asafow. Wskazał na to, że język rosyjski, którym przed przewrotem posługiwało się 80% mieszkańców Ukrainy, po wejściu w życie proponowanej ustawy „faktycznie będzie oficjalnie prześladowany". „Zadanie ukraińskiej politycznej elity kulturalnej polega na odebraniu językowi rosyjskiemu statusu, wykluczeniu go ze wszystkich form życia społecznego i zepchnięciu go do podziemia" — wyjaśnił Aleksander Asafow. Według niego opublikowany na stronie ukraińskiej Rady dokument faktycznie „zaprzecza oświadczeniom ukraińskich polityków, że język rosyjski nikt nie prześladuje". Obecnie w kraju obowiązuje 10. artykuł Konstytucji Ukrainy, który przyznaje językowi rosyjskiemu status regionalnego i pozwala na posługiwanie się nim w miejscach najszerszego rozprzestrzenienia, a „niekiedy nawet zastępowanie nim mowy ukraińskiej" — przypomniał dziennikarz. A więc język rosyjski był w jakiś sposób chroniony, ale teraz jego przyszłość w Ukrainie rysuje się w ciemnych barwach.
  Egzamin z mowy ukraińskiej
  Aleksander Asafow porównał działania ukraińskich ustawodawców do ekscentrycznych inicjatyw nacjonalistów, którzy wybiórczo sprawdzają znajomość języka urzędowego wśród mieszkańców. „Nacjonaliści i radykałowie co jakiś czas organizują tak zwane egzaminy z mowy ukraińskiej, gdy w tradycyjnie rosyjskojęzycznych regionach typu Charkowa, Chersonia i Odessy czepiają się sprzedawców, kierowców i zmuszają ich do obsługiwania tylko w języku ukraińskim, grożąc im i używając siły" — powiedział ekspert, przypominając, że podobne działania naruszają 161. artykuł Kodeksu Karnego Ukrainy o podsycaniu waśni międzynarodowych. Wygląda na to, że podobne podejście zostało podniesione na szczebel państwowy, gdyż zaprezentowany projekt ustawy przewiduje wprowadzenie grzywny a nawet odpowiedzialności karnej.
  Polityka nienawiści
  Zdaniem eksperta walka o zachowanie języka ukraińskiego to tylko pretekst, ponieważ nie potrzebuje żadnej ochrony, co więcej — do tej pory kształtuje się i obecny rząd może wprowadzić odpowiednie poprawki a rosyjskojęzyczni mieszkańcy niebawem rzeczywiście będą potrzebować ochrony. „Jednolity język ukraiński, który rozumieliby wszyscy mieszkańcy Ukrainy, nie istnieje. Jest co najmniej 5-6 dialektów, nie mówiąc już o surżyku. Jest to polityka nienawiści skierowana przeciwko użytkownikom języka rosyjskiego, kultury rosyjskiej i wszelkich przejawów wspólnoty w kulturze kiedyś bratnich narodów — rosyjskiego i ukraińskiego" — wyjaśnił Aleksander Asafow.
  Podkreślił także, że podobne zachowanie władz jest sprzeczne z ogólną tendencją obserwowaną w Europie, gdzie samorządy odwrotnie starają się maksymalnie wesprzeć wielonarodową ludność kraju. „Najprostszy przykład to Finlandia. Tam wszystko jest zdublowane po szwedzku. Jednocześnie zgodnie ze statystyką szwedzki jest językiem ojczystym tylko dla 5% ludności. Jednak to nikomu nie przeszkadza. Nie wywołuje to żadnego szowinizmu językowego. W Europie takie problemy nie istnieją" — podsumował.
  Powrót do przeszłości
  Doktor hab. filologii, kierownik wydziału Instytutu Języka Rosyjskiego Rosyjskiej Akademii Nauk Anatolij Baranow uważa, że podobne ograniczenia językowe są sprzeczne z głównym nurtem rozwoju języków. „Takie ograniczenie, sprowadzenie wszystkiego do jednego języka to tendencja z XIX wieku, kiedy powstawały narody, kiedy język był prawie jedynym środkiem ustalenia narodowości" — wyjaśnił ekspert. Jednocześnie o losach języka często decydują nie dekrety władz, lecz potrzeby, które ten język obsługuje. Jeśli Rosja i Ukraina zachowają ścisłą współpracę, to wykluczyć język rosyjski z życia ludzi będzie bardzo ciężko. „Jeśli kontakty gospodarcze z Rosją zachowają się, jeśli Kijów będzie kontynuował handel z Moskwą, to barier językowy nie będzie miał znaczenia. Jeśli gospodarki obu krajów będą ściśle związane tak jak teraz, to języka rosyjskiego łatwo wyprzeć się nie uda" — uważa językoznawca.
  Ograniczenie wolności obywateli
  Poza tym zdaniem kierownika wydziału Instytutu Języka Rosyjskiego RAN, uczenie się każdego języka obcego otwiera nowe możliwości i perspektywy w życiu każdego człowieka. A podobne projekty ustaw po prostu pozbawiają tego obywateli. „Jako językoznawca mam negatywny stosunek do takich tendencji, ponieważ znajomość języków obcych jest realnym kapitałem, jest to możliwość patrzenia na świat z różnych perspektyw, bardziej obiektywnie" — wyjaśnił.
  „Takie tendencje są przeciwne rozwojowi poszczególnej osoby jako jednostki. Pod tym względem Kijów, przyjmując podobną ustawę, znacznie ograniczy swoich obywateli" — podsumował językoznawca. Przypomnijmy, że pod obrady Rady Najwyższej został przekazany projekt ustawy „O języku urzędowym", który przewiduje wprowadzenie wyłącznego używania języka ukraińskiego praktycznie we wszystkich sferach życia. Język ukraiński będzie między innymi obowiązywał w przedszkolach, szkołach i placówkach pozaszkolnych, na uczelniach a także we wszystkich organach władzy państwowej i samorządów.
 • @kula Lis 66 19:34:51
  Kanzlerakte, czy notę o zagubieniu kopii nr 4 (też zresztą kwestionują jej autentyczność)?
  Jakiś namiar może?
 • @bjes 21:30:28
  Jak znajdę to Ci podeślę.
 • @bjes 21:30:28
  https://www.politforums.net/eng/world/1420903367.html
 • @bjes 21:30:28
  http://www.hrono.info/dokum/194_dok/kanzlerakt.jpg
 • @bjes 21:30:28
  Chancellor Act
  Germans after the defeat in World War II were forced to give their European allies, the United States for allowing birthright to live, breathe and work. In this context it comes to mind an episode from the Jewish Torah, which refers to the fact that the eldest son of one of the forefathers of the Jewish people, Esau, being hungry, sold his birthright and everyone benefits, together with the related, younger brother Jacob for a bowl lentil soup.

  Background
  Long before the outbreak of the First and Second World Wars and especially well before anyone could have predicted the outcome, the Anglo-Saxons and their hangers-on, pre-defined themselves in the camp of the winners, as both the war preparing for the money of their financial moguls, and begins, They were, ended in their general plans. In accordance with these plans, the core portion of Europe-Germany-was to turn into an insignificant and uncompetitive quasi subordinate of the created world government.

  After the First World War, the government was the prototype of the League of Nations, created by Anglo-American victors after the second-the United Nations, created on their own initiative.

  The First World War ended with the Versailles noose Germany (Treaty of Versailles), and the second "Nyurbergskim Tribunal" and "Act-Chancellor."

  But both times the winners had allowed the Germans to restore the ruined Germany. First time to try out the project of enslaving the world by electing a god superior race (National Socialism), the second time to use it as a base to fight against communism and the establishment after his victory in the "Cold War" new world order through the overpowering force of the unipolar world. And in the first and in the second case, Germany had become and be controlled by the Anglo-Saxons generator of economic growth in Europe, their impact politseyskopy force in NATO-a military unit created to suppress the opposition of the world.

  The overriding Anglo-Saxons after the Second World War has been (and is today) to use to its advantage for economic, physical, military and spiritual potential of the German nation, and so as not to give the Germans to conduct its own independent of the US and British domestic and foreign policy.

  To achieve this goal, Germany and its people during and especially after World War II, the Allies outlawed, scared to death by the Germans expulsion from their homes, destruction by carpet bombing of cities, the total starvation and violence, ethnic cleansing in Poland, Czechoslovakia and other European countries, as well as the threat of complete destruction of the state and the destruction of the nation including the use of castrating male population.

  At the end of World War II, the United States and its ally Britain have done everything possible to turn one of the world's oldest civilizations-European, which has always been the face of Germany-a new colonial zone.

  At the Berlin Conference in 1945 the victorious powers hypocritically Germans were prescribed these drugs to guarantee the impossibility of reviving the global community in Germany, Nazism, militarism, and the repetition of aggression. (Known as the policy of "Treh D"). Loosen the noose and allowing the Germans to breathe through again, the Allies began in the ruined to the ground and looted the country to the bone "demilitarization, denazification, democratization." In fact the Allies began to struggle with the fact that they themselves-through powerful financial injections in the 20-30s of the XIX century-successfully implemented in Germany, putting it at the head of Adolf Hitler.

  However, subsequent events that followed in the country after the program was completed, showed true goals and objectives of Allied victory in the war. Following these events were followed by actions aimed at razrushnie fundamentals of the German state, until being relegated it to obedient and silent sattelitov United States, England and emerged after the war, the State of Israel surrogate. All subsequent decades, the Western Allies has been and continues today a massive assault on the identity of the German people, its language, religion, education, the whole for the whole German culture. This meant and means just one thing: under ominously looming new world order in mondialist CONDITIONS FOR SYSTEMS OF rule the world from a single center in Germany as a national of a participating independent place in the world is not provided. The very presence in Europe, Germany in fact has only managed outside docile protectorate.

  The Germans were forbidden to have their own ideology, forbidden to study and interpret on their own, independent of the allies, and the way history, primarily the history of the two world wars. Under the special history of the prohibition of crimes the Allies at the end and after the war, the history of committed against the German population and the prisoners of war crimes of the Wehrmacht soldiers. The Germans were forbidden to think in those terms, as a nation, suverinitet, country, patriotism, heroism, German culture, etc. The Germans were deprived of the right to a referendum to determine and address the most important tasks of the state.

  For the Germans secured only one unconditional right-unthinkingly and obediently follow the instructions from Washington, London and Tel Aviv and work so selflessly and vigorously as no one in Europe is not working. In order to ensure a similar situation, the Allies were obliged to guide established in 1949, West Germany in the face of successive chancellors after their election to come to Vashingtom for "label to rule" and sign it, so-called "chancellor-Act".

  What is the "Chancellor-act»?
  "Chancellor-Act"-a secret, carefully concealed from the Germans and the rest of the world, a document that urges the government of the Federal Republic to act on the orders of the Allies, to support their version of World War II, not paying attention to the benefit and the interests of the German people. This act is part of the secret of the State Treaty of 21 May 1949 by which the Allies guaranteed themselves among other things, complete control over the media in the Federal Republic until 2099. "Chancellor-Act"-a document, which until now has to sign every German Federal Chancellor before taking the oath. This is nothing like the German government statement on the obligations towards the Allies-in particular in relation to the United States.

  Against this background, it becomes clear that the Federal Republic of Germany-it is not a sovereign state, and, at best, may be referred to as the "union" structural component, with the United States. Allies simply squeezed out of what is called the Federal Republic of Germany everything, but in a way that its people do not notice anything and resisted tyranny. Sale of German companies abroad and the transfer of public utilities to foreign "investors", the sale of the supply lines, imaginary return of allegedly stolen by the German occupiers of artistic works, the rejection of German gold reserves, military support of US imperialism-this and much more completely deprive the German real suverinitet.

  Is it possible in such circumstances, to consider the Second World War over? It is today the Federal Republic of Germany a sovereign state? Or it is a territory under the yoke of the Anglo-Saxon?

  Because of the secrecy, this question remains unresolved for the Germans. But the more secret essence of collusion between the Allies and Germany under its control power will become public knowledge, the more urgent is the need for the German people to resolve the issue.

  The participating national, national culture-is a powerful obstacle to peace and camozvannyh hosts world oligarchy because they declared a merciless war. The first in the millstones of total and ruthless war in the XX century were the German and the Russian nation. As a result, Germany, with all its economic power, and to this day remains a political pygmy.

  Sam "The Chancellor Act," has not yet made public, there is a mention of it in other official documents. But all the secret sooner or later becomes apparent. One official mention of the existence of this act comes from the depths of the German secret service "Bundesnachrichtendienst» (http://www.bnd.de/), which we present here: http://i66.fastpic.ru/big/2015/0110/67/ab799c65e0698726670e965ebd263267.jpg Translation of a document:
  Classified document
  Strictly Confidential
  Federal Information Service
  Control Department II/QP
  Only the Minister
  Title: Mystery of the State Treaty, the 05/21/1949
  Subject: Copies of Fact No. 4 lost

  Dear Mr. Minister,
  A copy of the secret number 4 of the State Treaty between the military allies and the Transitional Government of West Germany from 21.05.1949g. finally disappeared.
  This secret government contract stipulates primarily the following:
  -Possession of the allies of German newspapers, radio and television until 2099.
  -So-called Kantslerakt, i.e. a written document that each Federal Chancellor at the request of the allies to sign the oath.
  -Possession of the Allies gold reserves of the Federal Republic.
  In the event that a copy of the lost secret of the State Treaty in the wrong hands, I advise you to immediately abandon its authenticity.

  Sincerely,
  Minister of State
  Dr. Rickermann

  Based on the materials:
  Dr. Claus Nordbruch. «Die Weltrepublik»

  Gerd-Helmut Komossa "German map. Secret game secret services "

  Interview with Egon Bahr, (Minister for Special Assignments under the government of Willy Brandt from 1972 to 1974) with the weekly "Die Zeit" 14.05.2009 year.

  " Foreign Relations of the United States: Diplomatic Papers: The Conference at Cairo and Tehran 1943". On p. 553 of that document states: " having to physically destroy not less than 50 thousand (perhaps even 100 thousand), members of the German team sostava".

  " How about Germany? " LP Lochner (LP Lochner, " What about Germany? Myampquot;,1942)

  " How to handle nemtsami" Emil Ludwig (Emil Ludwig, " How to treat the Germans",1943)

  " Germany: To be or not to be? " G. Zeger and S. Mark (GH Seger, SV Marck, " Germany: To be or not to be? Myampquot;,1943)
 • @bjes 21:30:28
  http://www.nationsonline.org/oneworld/History/Federal-Republic-Germany-history.htm
 • @bjes 21:30:28
  http://cs628127.vk.me/v628127721/1c8c7/dM-Ugxvr0VA.jpg W 1946 roku Niemcy zmuszono do podpisania "Kanzler Akt"/"Chancellor act" z 25 maja 1946 , który daje pełne prawo USA do wyznaczania kanclerzy Niemiec i zwierzchnictwo USA nad ich siłami zbrojnymi w tym ZSSR/Rosji!!!. Ten akt istnieje i jest ważny po dzień dzisiejszy bo nikt do z sygnatariuszy nie anulował. "Kanzler Akt" /"Chancellor act" z 25 maja 1946 roku o wasalizacji Niemiec do 2099 roku!!! Nieoficjalnie to generał Martin E. Dempsey Przewodniczący Kolegium Połączonych Szefów Sztabów i najwyższy rangą oficer w całych Siłach Zbrojnych Stanów Zjednoczonych zgodnie z obowiązującym do 2099 roku tym "Kanzler Akt" i jako nadzorca Bundeswehry, i reszty sił zbrojnych Niemiec o czym ten akt wspomina podjął decyzję o blokadzie Schengen, czyli granic w JEWUE. Także zgodnie z tym aktem Niemcy dopiero po 2099 roku mogą starać się o zwrot swego złota(o ile jeszcze jest w Forcie Knox, co jest wątpliwe) i o ile jeszcze do 2099 roku Niemcy będą istniały, ponieważ są na drodze zamienienia się w Wielki Kalifat Niemiecki. Tu macie oryginał "Kanzler Akt" / "Chancellor act" z Biblioteki USA...!!! TRIAL I
  THE MAJOR WAR CRIMINALS
  BEFORE THE INTERNATIONAL
  MILITARY TRIBUNAL
  NUREMBERG
  14 NOVEMBER 1945 - 1 OCTOBER 1946' This volume is published in accordance with the direction of the International Military Tribunal by
  the Secretariat of the Tribunal, under the jurisdiction of the Allied Control Authority for Germany.
  https://www.loc.gov/rr/frd/Military_Law/pdf/NT_Vol-XII.pdf oraz tu http://crimeofaggression.info/documents/6/1946_Nuremberg_Judgement.pdf Holmberg v. Armbrecht
  327 U.S. 392 (1946)Annotate this Case
  Syllabus Case...U.S. Supreme Court
  Holmberg v. Armbrecht, 327 U.S. 392 (1946)
  Holmberg v. Armbrecht
  No. 505
  Argued February 1, 1946
  Decided February 25, 1946
  327 U.S. 392
  CERTIORARI TO THE CIRCUIT COURT OF APPEALS FOR THE SECOND CIRCUIT Całość pod linkiem: https://supreme.justia.com/cases/federal/us/327/392/case.html TWO HUNDRED
  AND SEVENTEENTH DAY
  Monday, 30 September 1946 http://avalon.law.yale.edu/imt/09-30-46.asphttps://www.loc.gov/rr/frd/Military_Law/pdf/NT_Vol-XIV.pdf
 • @bjes 21:30:28
  https://www.loc.gov/rr/frd/Military_Law/pdf/NT_Vol-XII.pdf
 • @kula Lis 66 10:46:57
  Dziękuję za czas poświęcony, ale to sprawy już znane. Kilkukrotnie opisywane, nawet i po polsku.
  Sam Kanzlerakte wciąż w ukryciu, choć już tylko Berlin mu zaprzecza, a jest jedynym logicznym wytłumaczeniem kilku niemieckich nonsensów.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031